Czym jest outsourcing IT

outsourcing usług informatycznychTo powierzenie zewnętrznej firmie, takiej jak nasza wykonywania określonego zakresu zadań związanych z obsługą informatyczną własnej firmy. W zależności od uzgodnienia outsourcing IT może obejmować wynajęcie sprzętu komputerowego lub usługi. Najczęstszym rodzajem outsourcingu jest outsourcing usług informatycznych zazwyczaj obejmujący: 

Zarządzanie infrastrukturą informatyczną - to kompleksowa usługa zarządzania środowiskiem komputerowym (komputerami stacjonarnymi, przenośnymi, drukarkami, serwerami plików, serwerami wydruku) na wszystkich etapach jego życia, poczynając od procesu zakupu infrastruktury informatycznej, poprzez instalację nowego sprzętu, dystrybucję oprogramowania, przeprowadzanie procesu wszelkich zmian i uaktualnień, serwisowanie całej platformy, aż po utylizację zużytego sprzętu.

Zarządzanie aplikacjami - czyli utrzymywanie wysokiej dostępności krytycznych dla przedsiębiorstwa aplikacji, takich jak np. systemy ERP, polegające na stworzeniu odpowiedniej architektury systemu, aktywne działania zapobiegające awariom, instalację zaawansowanych systemów monitorujących środowisko, zarządzanie siecią, a także systemów do zautomatyzowanego wykonywania kopii zapasowych i systemów antywirusowych.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing IT

Niższe koszty obsługi informatycznej

Przekazując części lub całość zadań związanych z obsługą IT naszej firmie wpłyniesz na zmniejszenie wydatków związanych z IT. Wydatki na informatykę w firmie to nie tylko wartość sprzętu, oprogramowania i wynagrodzeń dla informatyków. Jest cała gama kosztów niejawnych, trudnych do uchwycenia, jednak w konsekwencji zwiększających nakłady ponoszone na utrzymanie własnych służb.: szkolenia, delegacje, urlopy, zwolnienia, utrzymanie stanowiska pracy to tylko niektóre z nich. Te dodatkowe koszty możesz zredukować zlecając nam outsourcing.

Szybki i doświadczony serwis

W sytuacjach awaryjnych możesz liczyć na doświadczonych informatyków i serwisantów, za których szkolenia nie ponosicie kosztów. Nie ma też sytuacji, w której jesteśmy "na urlopie". My cały czas utrzymujemy gotowość serwisową.

Co zrobić jeśli jestem zainteresowany

Zadzwoń do nas, napisz maila. Specjalista zjawi się u Ciebie i wszystko dokładnie wyjaśni na miejscu, jednocześnie dokona analizy Twoich potrzeb i wstępnie będzie w stanie zaproponować zakres potrzebnych Ci usług

Specjalizując się w danej sferze usług informatycznych, jako firma outsourcingowa jesteśmy w stanie przeznaczyć większą część dochodów na szkolenia i rozwój umiejętności pracowników. Dzięki temu już dziś dysponujemy pracownikami, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Oferujemy kompleksowe wsparcie informatyczne dla firm i instytucji, usługi konsultingowe, projektowanie i wdrażanie rozwiązań IT. Współpracującym z nami firmom dajemy gwarancję profesjonalnej obsługi opartej na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu.

O nas

Jesteśmy na rynku IT od roku 2000. Od początku istnienia firmy zajmujemy się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań informatycznych. Gwarantujemy najwyższą jakość świadczonych usług, popartą dużym doświadczeniem. Oferujemy tylko sprawdzone rozwiązania.


PRONET s.c. Sławomir Kotulski, Krzysztof Bielawski
ul.Centralna 9A, 24-100 Puławy
+48 81 888-88-40
pronet@pronet.pulawy.pl
Pon-Pt: 08:00 - 16:00

Copyright © 2017 PRONET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

facebook_page_plugin